У чому різниця між доменом та хостингом

Такі терміни, як хост і домен, а також сайт, щодня використовуються веброзробниками та дизайнерами, але якщо у вас ніколи раніше не було сайту, розібратися, що таке хостинг і доменне ім'я досить важко. Вебсайт являє собою набір безлічі вебсторінок, а самі сторінки є цифровими файлами, написаними з використанням мови HTML. Щоб сайт був доступний кожній людині у світі, він повинен цілодобово зберігатися або розміщуватися на комп'ютері, підключеному до Інтернету. Такі комп'ютери відомі як вебсервер.

Розбираємось, що таке домен

Доменне ім'я — це адреса сайту, яку люди пишуть в адресний рядок браузера для відвідування сайтів. Іншими словами, різниця сайту та домену в тому, що доменне ім'я є його адресою. Для легкої ідентифікації кожному комп'ютеру, з доступом до інтернету, присвоюється ряд цифр, що позначається як IP-адреса. Ця IP-адреса включає спеціальну комбінацію чисел, розділених точками.

Комп'ютери не мають проблем з ідентифікацією та запам'ятовуванням цих чисел. Однак люди не можуть запам'ятати та використовувати ці номери для звернення до вебсайтів. Для спрощення цього процесу було створено доменні імена. Ім'я домену може містити слова, які полегшують запам'ятовування адрес вебсайтів. Структура URL-адреси залежить від типу адреси. Сторінки з кінцевою адресою .com, наприклад, призначені для бізнес-послуг. Ті, хто має .gov, зарезервовані для державних установ, а .org — для неурядових організацій. Позначення .ua є національним доменом першого рівня для України, а, наприклад, .eu — національним доменом верхнього рівня для членів Євросоюзу.

Ось кілька порад щодо вибору правильного доменного імені для вебсайту:

  • Виберіть коротке ім'я, яке легко запам'ятати;
  • Переконайтеся, що домен легко пишеться та вимовляється;
  • Утримайтеся від використання цифр та дефісів;
  • Використовуйте генератори доменних імен, щоб отримати більше ідей доменних імен.

Що являє собою хостинг

що таке хостинг

Хостинг — це місце, де є вся файлова система сайту. Хороша аналогія звучить так: якщо доменне ім'я – це адреса будинку, то хостинг – це той самий будинок, на який посилається адреса. Всі сайти в Інтернеті потребують хостингу.

При введенні доменного імені в браузері, воно перетворюється на IP-адресу комп'ютера вашого хостингового провайдера. Цей комп'ютер зберігає дані вашого сайту і надсилає ці файли назад до браузера користувачів. Хостинги спеціалізуються на безперебійному зберіганні та обслуговуванні сайтів. Вони пропонують різні типи тарифів для своїх клієнтів. Крім звичайних, є хмарні хостинги — це хости на декількох фізичних серверах. Це означає, що ваш сайт може витримувати значний обсяг трафіку, і якщо один сервер вийде з ладу ваш сайт не постраждає так сильно, оскільки ваші дані розподіляються між серверами. Однак хмарний хостинг досить дорогий і дійсно потрібний тільки великим сайтам, таким як Facebook або Google./p>

Придбання домену та хостингу

Ви можете придбати доменне ім'я та хостинг у різних місцях. Однак у цьому випадку вам доведеться змінити параметри DNS на те, що надає хостинг-провайдер. В іншому випадку, при придбанні доменного імені та хостингу в одній компанії, змінювати налаштування доменного імені не потрібно. Також набагато зручніше працювати з обома послугами та оновлювати їх з однієї панелі інструментів.

Використання безкоштовного хостингу може супроводжуватися розміщенням рекламних банерів на вебсторінках в обмін на послуги. Доступні ресурси та допомога також обмежені. В результаті цих обмежень користувачі з більшою ймовірністю перейдуть на план передплати, який пропонує більше місця для зберігання та доступу до баз даних та інших технологій, таких як Хмарне сховище.

Безкоштовний хостинг надає реєстрацію виключно доменів третього рівня з довгими незручними іменами, а власного доменне ім'я на безкоштовному хостингу ви не отримаєте. Плата за хост вже дає вам більше контролю та доступності. Потреби вашого сайту будуть задоволені пакетом, який включає потрібні вам функції, такі як домени всіх рівнів. Обслуговування клієнтів у більшості випадків є цілодобово. Крім того, платні хостинги не розміщують реклами на вашому сайті.

Висновок

Після того як ми дізналися різницю між хостом та доменом, слід запам'ятати, що це дві різні послуги. Однак, вони працюють спільно, щоб зробити вебсайти справними.

Для закріплення підкреслимо головну різницю між доменом та хостингом:

  • Доменні імена — адреса, яку вводять користувачі, щоб зайти на сайт;
  • Хостинг — це розташування вебсайтів на серверах.

Якщо ви захочете, завжди є можливість перенести свій сайт на інший домен або до іншого хостера.