Як дізнатися движок(CMS) сайту

У цій статті ми розберемося, як дізнатися який движок у сайту. Як це зробити вручну або за допомогою додаткових послуг. CMS система, вона ж движок – це платформа за допомогою якої надається можливість керувати та маніпулювати існуючими матеріалами на сайті. Також редагувати сторінки, працювати з каталогами, додаючи або форматуючи їх. По суті, CMS – це незамінний помічник, який виконує команди людини, надаючи їй усі інструменти для повноцінної роботи з сайтом. Іншими словами, пульт для керування контентом.

В яких випадках потрібно дізнатися движок сайту:

  • у випадку, якщо ви хочете створити власний сайт і підбираєте для себе потрібний, аналізуючи всі варіанти
  • сподобалася структура та дизайн на випадковому сайті
  • якщо ви з будь-яких причин не можете увійти в адмін-панель для уточнення саме вашої платформи або банально забули

Як дізнатися, яка CMS використовується на сайті

Ми постараємося найпростішими словами розповісти, як це зробити швидко та правильно. Для того, щоб дізнатися, на чому зроблений сайт, вам знадобиться мінімум будь-яких спеціальних навичок. Найчастіше перевірку можна здійснити навіть, не залишаючи сам сайт. Наприклад, виходячи з коду самої сторінки, який може вам багато про що розповісти. В інших випадках вам прийдуть на допомогу спеціальні програми, що дозволять визначити платформу сайту. Достатньо лише ввести адресу необхідного ресурсу.

Розглянемо трохи докладніше основні способи:

Код сторінки визначення движка

  • Зайдіть на потрібний сайт та виконайте команду Ctrl+U (виклик коду сторінки)
  • Далі потрібно знайти тег
  • Назва вашої платформи буде написана після content.

Определить движок(CMS) через исходный код

Вхід до адмін-панелі

Одним із способів є перехід у панель адміністратора. Якщо введення «/wp-admin/» в адресному рядку перенаправило вас на сторінку із запитуваним логіном та паролем, то ваша платформа – WordPress.

Браузерні розширення

Існує розширення для Google Chrome, яке називається Itrack. Встановивши його, слід натиснути на сайті праву кнопку миші. Потім використовувати рядок "Визначити CMS". Далі вам буде надано звіт про потрібну платформу.

Определить CMS itrack

Парсінг

Парсинг – налаштований автоматичний збір, а також безпосередній аналіз інформації з інтернет-ресурсів. Одним з найпопулярніших та затребуваних парсерів вважається A-Parser Enterprise. Він обробляє будь-яку інформацію щодо движка сайту. До списку безкоштовних така програма, на жаль, не входить.

Футер сайту

Досить часто, щоб дізнатися на якому движку сайт, достатньо заглянути в підвал сайту, що називається футер. Розташовується він у самому низу сайту та написаний досить дрібним шрифтом.

Сторінки у файлі robots.txt

Досить велика кількість сайтів має файл robots.txt, який знаходиться у його кореневій папці. Він забезпечує укриття службових сторінок від індексації. Завдяки назвам внутрішніх папок можна визначити, що за cms.

Безкоштовні онлайн-програми, щоб дізнатися CMS:

WhatCms

WhatCms

Дана програма точно знає, як визначити движок сайту онлайн. Вам необхідно ввести адресу сайту в поле і натиснути відповідну кнопку для продовження. І надалі програма все зробить за вас.

BuiltWith

BuiltWith

Цей сервіс дозволяє швидко дізнатися, як перевірити платформу сайту. Надає можливість побачити розгорнуту інформацію про движок і плагіни, встановлені на ньому. Також необхідно лише вказати адресу в командному рядку.

Висновки:

CMS система – це платформа, яка керує наявним контентом сайту.

Виділяють 4 види:

  • самописна (створена програмістами безпосередньо на замовлення)
  • студійна (зроблена на основі платформи студії розробки)
  • конструкторна (при реєстрації на Tilda або Wix)
  • коробкова (яка знаходиться у вільному доступі для скачування).

Визначення движка - це швидкий і не складний процес, під силу будь-якому користувачеві з початковими знаннями, що стосуються роботи з сайтом. Від вас необхідно лише вставити адресу в командний рядок і на вас чекає готовий результат.

Як ми з'ясували вище, певні онлайн-сервіси для отримання інформації про движок - це швидший спосіб і відповідно результат. Яким скористатися вирішувати тільки вам. Будь-який із наведених спосіб є досить простим у застосуванні.

Інформація про те, як визначити движок сайту має актуальність не тільки для вебмайстра, але і для власників свого власного бізнесу.

До речі, якщо вже мова зайшла про бізнес нашою рекомендацією є корисний і потрібний сервіс 1с онлайн. Цей додаток є виключно для професіоналів своєї справи. Підійде для будь-якої організації, що спеціалізується на будь-якій діяльності. Тонко і чітко автоматизує всі фінансові операції. Дуже проста та зручна у своєму користуванні.

Має низку переваг, таких як:

  • Існує можливість користуватися з будь-якого пристрою, незалежно від розташування.
  • не суттєві витрати на купівлю та подальшу установку.
  • немає необхідності купувати сервер